Křišťálu pro Světlušku se prodalo téměr za tři sta tisíc korun

Vánoční strom Světlušky na Václavském náměstí pokryly tisíce křišťálů. Nevidomí autoři Křišťálu pro Světlušku se tak znovu mohli přesvědčit o tom, že se jejich dílka lidem líbí. Vždyť výtěžek z prodeje náramků, ozdob, ověsů a náušnic činí 278 229 Kč. Světluška chce moc poděkovat všem, kteří si křehkou krásu vznikající ve tmě zakoupili, ale také dobrovolníkům a partnerům, bez nichž by se projekt nemohl uskutečnit.

Patronkou projektu Křišťál pro Světlušku 2017 byla herečka Dana Batulková. Nevidomí tvůrci rozšířili kolekci ozdob z českého křišťálu a korálkových náramků o drátovaná srdíčka s korálky nebo korálkové vánoční retro hvězdy. Již nyní v dílně drátování Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina přemýšlí o novinkách pro advent roku 2018.

Křišťálový strom znovu vyroste na Václavském náměstí

Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net


Poděkování partnerům Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou oporou.

Projekt Křišťál pro Světlušku by nemohl vzniknout bez usilovného zapojení Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina o.p.s., jehož nevidomí klienti ozdoby a šperky vyrábí v rámci dílny drátování a Nadaci Preciosa, která věnovala zdarma skleněné komponenty.

Světluška děkuje za možnost prodávat vánoční křišťály Sdružení Nového Města pražského a Dyzajn marketu. Projekt dále podpořily ČSOB Leasing, Kralupol, Osram, Czech Tourism, Prague City Tourism.