Vánoce pro Světlušku

V adventním čase pro vás již tradičně chystáme „Vánoce pro Světlušku“.

Světluška je každoročně činorodá i v předvánočním čase. Už v roce 2014 jsme s podporou Nadace Preciosa spustili projekt Křišťál pro Světlušku. Křišťálové ozdoby kompletovali klienti chráněné dílny Dědina a firemní dobrovolníci je pak prodávali na adventních trzích na Václavském náměstí. Zbytkovému materiálu jsme takto vtiskli nový život, nový příběh. 

Po úspěchu křišťálových ozdob jsme se rozhodli „Vánoce pro Světlušku“ každý rok ozvláštnit novou řadou vánočních šperků a dekorací, které jsou vyrobené z českých materiálů, navržené českými designéry, kompletované v chráněných dílnách lidmi se zrakovým postižením a prodávané firemními dobrovolníky a přáteli Světlušky. Designové kousky jste nás mohli vidět prodávat i na Václavském náměstí v rámci Václavských Vánoc. Nyní seženete světluščí dobrodárky na eshopu zde

V roce 2019 jsme poprvé navázali spolupráci se společností Kaufland, která tradičně pořádá vánoční sbírku a výtěžek věnuje vybrané neziskové organizaci. Takto se díky dobrosrdečnosti zákazníků a mimořádnému nasazení prodavačů a prodavaček podařilo v roce 2019 vybrat na podporu zrakově postižených 10 milionů, v roce 2020 17 milionů a v roce 2021 dokonce rekordních 20 milionů. Vybrané prostředky putují do Fondu Kaufland, který je následně přerozděluje mezi zrakově postižené jednotlivce, ale i neziskové organizace.

Nejnovější články