Kaufland a Světluška před Vánocemi opět ruku v ruce. Vánoční sbírka startuje již 21. listopadu

8. listopad 2021

Před čtyřmi lety jsme spojili síly s naším generálním partnerem – společností Kaufland. Od té doby jsme díky každoroční vánoční sbírce, během níž lze ve všech prodejnách Kaufland podpořit Světlušku nákupem vánočních jmenovek, shromáždili na podporu zrakově postižených rovných 47 milionů korun. A čtvrtá vánoční sbírka, z níž peníze putují do světluščího Fondu Kaufland, je za rohem! Prodej vánočních jmenovek po celé republice startuje už 21. listopadu a potrvá do 4. prosince.

Kdo by to byl řekl, že aršík s vánočními jmenovkami za 30 korun může udělat takovou změnu. Udělal. Díky spojení se společností Kaufland a osobnímu nasazení všech pokladních během vánoční sbírky jsme dokázali ze Světlušky vybudovat jistotu a příležitost pro tisíce lidí se zrakovým hendikepem, kteří se na nás obrací s žádostí o pomoc a kteří se mohou spoléhat na profesionální a laskavé služby neziskových organizací.
ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová

Vánoční jmenovky, z jejichž prodeje poputuje kompletní výtěžek na konto Světlušky, budou k dispozici na pokladnách a informačních přepážkách všech 139 prodejen Kaufland po celé ČR za 30 korun. Kromě toho je však seženete i na našem světluščím eshopu. Stejně jako loňský rok, i letos navíc Kaufland štědře přispěje Světlušce dalšími 10 korunami za každý prodaný arch vánočních samolepek.

Je to už tradicí, že v předvánočním čase probíhá i naše vánoční sbírka. Za předchozí roky jsme tak společně s našimi zákazníky a zaměstnanci pomohli stovkám lidem se zrakovým handicapem a organizacím, které se o ně starají. Děkujeme všem, kteří se opět do sbírky zapojí a rozsvítí Vánoce nevidomým.
tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl

Spustit audio