Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 

Na své si u nás přijdou sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ, ale i hudební fanoušci na koncertě Světlo pro SvětluškuVedle těchto dlouhodobých projektů fungují pod Světluškou také další projekty, které doplňkově pomáhají nevidomým a slabozrakým v různých sférách života. Je jím například Nevidomý fanoušek, v rámci kterého se Světluška ve spolupráci s Radiožurnálem snaží lidem se zrakovým handicapem zprostředkovat plnohodnotné sportovní a kulturná zázižtky. Zřizuje také Půjčovnu kompenzačních pomůcek a Osvětlovnu, kam se mohou zájemci obrátit s dotazy právního rázu. Světluška se rovněž ve spolupráci s Českým paralympijským výborem aktivně podílí na zapojení nevidomých a slabozrakých sportovců každého věku do sportovních aktivit v rámci iniciativy V pohybu.

Shromážděné finanční prostředky přerozdělujeme všem nevidomým a slabozrakým jednotlivcům bez ohledu na věk. Lidem, kteří o zrakově postižené pečují, nebo organizacím, které následně mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby.

Jak může vypadat pomoc Světlušky v praxi? 

Rodině malé Meredith, která nevidí na jedno očíčko, pomohla Světluška s příspěvkem na cvičení a plavání. Meredith je malý vodní nezmar a v bázenu by prý vydržela celé hodiny.

Volnočasové aktivity jsou jednou z cest, které vedou k samostatnému a smysluplnému životu, k životu, jehož otěže třímá sám člověk s handicapem. Ať už se jedná o hudbu

nebo sport.

Děkujeme, že s námi pomáháte svítit na životní cestě nevidomých i vy. 

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů