Rozběhněte se na pomoc offline i online

14. září 2020

„Rosteš s každou překážkou, kterou překonáš!” Symbolické motto letošních Nočních běhů pro Světlušku ve světle letošních událostí dalece předčilo svůj význam a my se ho držíme i nadále. I přes veškeré dosavadní překážky však i letos vyběhneme v celkem šesti městech.

Série nočních běhů započně v Ostravě (17. 9.), pokračovat budeme v Jihlavě (23. 9.), Brně (1. 10.), Plzni (6. 10.), Olomouci (14. 10.) a celou štafetu dotáhne do cílové rovinky Praha (20. 10.). Protože však musíme letos běžce z bezpečnostních důvodů nechat odstartovat v omezeném počtu, máme pro všechny zájemce o běh alternativní variantu. Vyběhnout pro Světlušku na pomoc nevidomým a slabozrakým totiž bude poprvé možné i virtuálně!

Informace pro offline běžce

Série nočních běhů odstartuje v Dolních Vítkovicích v Ostravě, následovat bude jihlavský Amfiteátr, brněnský park Lužánky, olomoucké Bezručovy sady, plzeňské DEPO2015 a nakonec pražské Výstaviště. Díky možnosti výběru z delšího i kratšího okruhu si běh užijí jak zapálení sportovci, tak i ostatní nadšenci všech věkových i výkonnostních kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 17 let podporuje v aktivním životě. Startovní balíček je letos k dispozici ve dvou variantách, přičemž základem je sportovní vak Hannah a energetická tyčinka od Isostar. Běžci pak mohou nově volit mezi čelovkou nebo běžeckou sportovní čelenkou, kterou ocení zejména skalní fandové nočních běhů, kteří už svoji čelovku mají.

S ohledem na dodržení hygienických a bezpečnostních nařízení musíme mírně poupravit i doprovodný program Nočních běhů ve všech městech. Těšit se ale můžete například na moderaci od známých tváří Českého rozhlasu, čerstvé mošty na zahřátí i osvěžení od generálního partnera Kaufland, stánek hlavního partnera společnosti Hannah a drobnosti sesvítícími prvky od České spořitelny. Žízniví běžci se budou moci osvěžit pramenitou vodou Natura z Broumovska od společnosti Coca-Cola nebo nealko pivem Cool od Staropramenu. Prahu před startem rozpumpují kluci z kapely Slza a tradičně také bubeníci z Tokhi & Groove Army, na prvním letošním běhu v Ostravě se hudební produkce ujme DJ Lowa, v Brně DJ Schaff. Pokud nám to bezpečnostních situace a nařízení umožní, budeme se snažit o zajištění motivačního hudebního doprovodu i ve všech ostatních městech. Více informací o všech bězích najdete přímo na stránkách Noční běh pro Světlušku.

Informace pro online běžce

Kapacitní omezení Nočních běhů jsme pojali jako výzvu a pevně věříme, že zapojením do virtuálního běžeckého projektu Rozběháme Česko pokoříme nový rekord v celkovém počtu zúčastněných běžců. Jak se do virtuálního běhu zapojit? Stačí se registrovat, zaplatit 150 korun startovné (které je příspěvkem do veřejné sbírky Světluška) běh si kdykoliv a kdekoliv trasovat s oblíbenou aplikací a podělit se o screenshot. Součástí základního startovného je elektronický startovní balíček, startovní číslo, medaile a diplom. Registrujte se na myteporazime.cz a rozběhejte celé Česko pro Světlušku.

Poděkování partnerům Světlušky:

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi letošních běhů společnosti Kaufland a firmě Hannah, která je hlavním partnerem Nočních běhů. Laskavé díky patří společnosti Herbadent, České televizi za mediální partnerství a Českému rozhlasu, který nadační fond před 20 lety založil. Světluška by se také neobešla bez zapojení dobrovolníků, kteří jí s běhy pomáhají. Děkujeme.

Spustit audio