Kde budeme svítit v roce 2021

26. leden 2021

Nový koncept Podcastu POTMĚ: Naostro, Kavárny POTMĚ: online, standartní Kavárna POTMĚ, virtuální běhy pro nejmenší, Sbírkové dny, Noční běhy pro Světlušku, Světlo pro Světlušku, Vánoční sbírka, to vše pro vás letos chystáme. Navíc prohloubíme spolupráci se společností Kaufland, která se oficiálně stává naším generálním partnerem. Intenzivněji se zaměříme i na oslovování lidí, kteří o naší pomoci doposud nevěděli. 

Momentálně svítíme zejména v online prostředí, dárci nás mohou nepřetržitě podporovat nákupem dárkových předmětů na webu www.svetluska.eshop.net, či jednorázovými a trvalými příspěvky na portálu darujme.cz/svetluska.

První online vlaštovku vypustíme začátkem března, kdy odstartujeme druhou sérii Podcastu POTMĚ: Naostro. Posluchači si tentokrát, jak již název napovídá, užijí témata skutečně na dřeň a bez obalu, v premiérovém díle s psychoterapeutkou a sexuoložkou Hanou Fifkovou. Během jara začneme také s ochutnávkou charakteristického kavárenského zážitku potmě. Hosté si budou moci konverzaci se zrakově postiženými kavárníky a jejich hosty z řad známých osobností několikrát vychutnat nejprve virtuálně, stejně jako v loňském roce například s Terezou Kostkovou nebo Daliborem Gondíkem. V červnu se online zážitek transformuje zpět do klasické podoby a pevná Kavárna POTMĚ zakotví v Praze a po letech se vrátí také do Plzně. Přes léto rozběháme nejmenší. Virtuální běhy plánujeme uspořádat pro děti na příměstských a letních táborech. 

 I letos rozsvítí v září dobrovolníci s tykadly ulice Česka. U těch si budou moci ulovit kolemjdoucí i starší evergreeny, na které s oblibou vzpomínají zejména dlouhodobí dárci. Na Sbírkové dny následně naváže původně jarní projekt, a sice Noční běhy, které letos z bezpečnostních důvodů přesunujeme na podzim. Kulatý desátý ročník odstartuje dle zvyku v Plzni (16. 9.), Brně (23. 9.), Praze (30. 9.), Ostravě (6. 10.), v Jihlavě (13. 10.) a zakončí v Olomouci (20. 10.). Díky podzimnímu konání plánujeme za příznivých podmínek šňůru běhu rozšířit také o premiérové noční běžkování. Beze změn zůstane benefiční koncert Světlo pro Světlušku, vysílaný každoročně na ČT1 a ČRo Radiožurnál v přímém přenosu, který v říjnu kulturně proloží sportovně zaměřený podzim.

Vánoční čas, stejně jako předchozí dva roky, bude náležet vánoční sbírce pro Světlušku, kterou pořádá řetězec prodejen Kaufland. S tím letos umocníme úspěšnou spolupráci, Kaufland se totiž v roce 2021 stane oficiálně naším generálním partnerem. Pro žadatele z řad organizací i jednotlivců je i letos otevřen v rámci veřejné sbírky Světluška Fond Kaufland a mimořádně je navíc vyhlášen také podpůrný program Organizace v nouzi. Další formy podpory těžce zrakově postižených představíme ve spolupráci s Kauflandem v průběhu roku.

Spustit audio