Grantové řízení pro organizace

Žadatelé z řad neziskových či příspěvkových organizací předkládají žádosti o nadační příspěvek jednou ročně v rámci Hlavního grantového řízení. Žádosti posuzuje sedmičlenná hodnotící komise složená z nezávislých odborníků. 

Veškeré informace o průběhu, pravidlech a podmínkách Hlavního grantového řízení naleznete v dokumentu Pravidla a podmínky Nadačního fondu Českého rozhlasu pro Hlavní grantové řízení pro organizace ze sbírky Světluška.

Příjem žádostí do Hlavního grantového řízení na rok 2022 bude otevřen už před létem, aby měli žadatelé dostatek času na sepsání žádosti a Světluška mohla o podpoře projektů rozhodnout již na podzim 2021 a vyplatit tak nadační příspěvky ještě před začátkem roku 2022. Menší projektové žádosti s rozpočtem do 100 tis. korun směřujte do celoročně otevřeného grantového řízení Světlušky z fondu Kaufland zde.

Harmonogram Hlavního grantového řízení na rok 2022:

Příjem žádostí: červenec - září 2021

Hodnocení žádostí: říjen - listopad 2021

Vyhlášení výsledků a podpisy smluv: listopad - prosinec 2021

Všichni žadatelé se musí nejdříve zaregistrovat do aplikace Granty a vytvořit si vlastní účet pro organizaci. Ve svém uživatelském účtu je pak možné žádosti rozpracovávat, průběžně ukládat či podávat. Veškeré informace naleznete v manuálu ke stažení: zde.

Stávajícím žadatelům i nový organizacím, které by chtěly získat od Světlušky finanční podporu pro své projekty, proto nově nabídneme webinář „Jak uspět (nejen) u Světlušky“. Webinář proběhne ve třech termínech, 22. dubna (JIŽ OBSAZENO), 20. května (JIŽ OBSAZENO) a v druhé polovině srpna (termín brzy upřesníme). Kapacita na dubnový termín je 12 účastníků, v následujících termínech může být kapacita navýšena. Přihlašovací formulář na všechny tři termíny najdete ZDE.

Dokumenty ke stažení:

Pozn.: aktualizace k 7. 8. 2020

Dokumenty ke stažení pro žadatele:

Dokumenty ke stažení pro příjemce:

Koordinátorka nadačních příspěvků - kontakt pro neziskové organizace
Monika Pailová
Tel.: 221 551 213, 739 679 576
Email: monika.pailova@rozhlas.cz 

Pravidla ochrany osobních údajů Nadačního fondu Českého rozhlasu jsou k nahlédnutí zde.