Benefiční večer Světlo pro Světlušku proběhne letos v duchu narozeninových oslav

5. září 2023

Večer Světlo pro Světlušku se ponese v duchu narozeninových oslav. Kulaté 20. narozeniny slaví Světluška, jubilejních 100 let je letos Českému rozhlasu a 70 let uplynulo od prvního vysílání České televize. Koncert, který je každoročním poděkováním všem partnerům, dárcům a dobrovolníkům, se bude konat 7. 10. v historické budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě. Moderace se ujme světluščí dvojka Veronika Khek Kubařová a Kovy. Živě bude koncert vysílat ČT1 a Radiožurnál.

Vysílání přímo z Českého rozhlasu

Budovu Českého rozhlasu jsme jako zázemí pro letošní přímý přenos zvolili záměrně, abychom se mohli symbolicky ohlédnout za 20 lety úspěšného fungování Světlušky a přiblížit pravou rozhlasovou atmosféru. Na úvod přenosu proto přivítáme diváky a posluchače přímo z Vinohradské třídy a z prostoru citlivě zrekonstruovaného foyeru historické budovy. Hudební vystoupení přineseme živě z akusticky výjimečného hudebního studia S1 a v Atriu moderního studiového domu, odkud budou večerem provázet také naši moderátoři.

 Vyrostli se Světluškou

V rámci předtočených medailonků letos ukážeme především ty osobnosti se zrakovým postižením, které se Světluškou doslova vyrostly a odstartovaly své životní příběhy. Symbolicky se propojí s mladšími, pro které bude Světluška svítit stále. Chceme se ohlédnout za předchozími lety, ale současně dodat lidem se zrakovým postižením jistotu, že budou-li potřebovat, mohou se na Světlušku obrátit i kdykoliv v budoucnu.

Prodloužená jízda a osm hudebních vystoupení

Diváci a posluchači se mohou tentokrát těšit na osm duetů hudebníků se zrakovým postižením spolu se známými zpěváky. Speciální narozeninový večer s námi oslaví Tomáš Klus, Adam Mišík, Mirai, Hana Holišová, Kaczi, Elis Mraz a Skety. Speciálně pro tento večer jsme také připravili mix písní, které v minulosti vznikly pro Světlušku. Hudební vystoupení zazní za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a v komornější verzi pak s doprovodem smyčcového kvintetu Unique Orchestra. Nebude chybět ani Světluščí sbor, složený z Kühnova dětského sboru a dětí ze Školy Jaroslava pro zrakově postižené a Základní škola ro žáky s poruchami zraku na nám. Míru v Praze.

„Pravidelnost a předvídatelnost dávají klid a prostor se nadechnout a dělat věci správně. Díky pravidelné i dlouhodobé podpoře od Světlušky mohou lidé se zrakovým postižením vidět a plánovat svou budoucnost, mohou s větší jistotou zvládat každodenní situace. Stejně tak Světluška získává díky pravidelným a dlouhodobým dárcům příležitost být vizionářem. Děkuji, že s námi svítíte stále,“ doplňuje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

Během koncertu budou lidé moci podpořit Světlušku odesláním dárcovské SMS, přispět on-line přes web svitimstale.cz, nebo prostřednictvím QR platby ze svého mobilního bankovnictví. Koncert odvysílá živě ČT1 a ČRo Radiožurnál ve 21.20.

Vzhledem k omezené kapacitě hostů nebude letos možné zakoupit vstupenky na akci v předprodeji, ani na místě. Děkujeme za pochopení.

Spustit audio