Oslaďte si život v Kavárně POTMĚ

Kavárna POTMĚ zve k návštěvě na náměstí Republiky v Praze

Světluščí Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci, zahájila slavnostně svůj provoz 5. června ve 12.30 hodin na náměstí Republiky v Praze. Hosty ve světě zvuků, chutí a vůní ale vítá až do 22. června. Kromě osvěžujících nápojů a zmrzliny se mohou těšit návštěvníci na koncert relaxační hudby od nevidomých muzikantů nebo si vyzkoušet potmě stavění z kostek.

„Neřešte hubnutí do plavek a přijďte si osladit život do Kavárny POTMĚ. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím Světlušky nevidomé, a tak vám jistě bude chutnat, i pokud si ve tmě nedopatřením osladíte kávu o trochu víc. Bez výčitek si můžete dopřát i několik kopečků výtečné světluščí zmrzliny,“ láká k návštěvě kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který v rámci sbírky Světluška projekt Kavárna POTMĚ organizuje.

Pozvání Světlušky na slavnostní otevření Kavárny POTMĚ 5. června přijala herečka Jana Stryková a herci Václav Neužil s Petrem Stachem.

Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10.0021.00 hodin, s pauzou od 15.00–16.00 hodin. Vstupné činí 140 Kč, v ceně je kromě netradičního zážitku již zahrnut jeden nápoj nebo zmrzlina, hrneček s logem Světlušky a světluščí magnet na památku. Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit.

Doprovodný program Kavárny POTMĚ

  • 5. 6. 2017 slavnostní zahájení na náměstí Republiky ve 12.30 – vystoupení nevidomých hudebníků Blanky Janečkové, Aleny Terezie Vítek a Radka Žaluda
  • 9. 6. 2017 od 16 hod. vystoupení nevidomých muzikantů Ráchel Skleničkové, Jakuba Blažka a Tomáše Hájíčka - relaxační hudba z aplikace Relaxuj potmě
  • Kdo si hraje potmě, nezlobí aneb složte si uvnitř kavárny model z LEGA
  • Středeční (7.,14.,21.6.)ochutnávka limitované edice Vína pro Světlušku od Vinařství Volařík
  • 22. 6. 2016 KONEC v 16.00 hodin

O projektu Kavárna POTMĚ

Kavárna POTMĚ je jedinečným místem, kde se role vidících a nevidomých na chvíli vymění. V úplně zatemněném prostoru se vašima očima stanou nevidomí. Usadí vás ke stolu, obslouží a připraví vám kávu nebo jiný nápoj, jaký jste ještě neviděli. Nevidomí jsou těmi, kteří nabízejí svoji pomoc vidícím, a na které se můžete při pohybu ve tmě spolehnout. Kavárna POTMĚ funguje od roku 2006 a od té doby ji navštívilo více než 50 000 lidí. Šestým rokem existuje i její mobilní verze v zatemněném autobusu, který putuje od jara do podzimu Českou republikou. Autobusovou tour naleznete na webu www.svetluska.net.Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.netPoděkování partnerům Kavárny POTMĚ:

Světluška děkuje Městské části Praha 1 za poskytnutí záboru na náměstí Republiky. Kavárna POTMĚ je sestavena z pěti stavebních kontejnerů, které Světlušce bezplatně zapůjčila a smontovala společnost HOCHTIEF. Suroviny a profesionální kávovary zajistila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nealkoholické nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Zmrzlinu připravila firma MEC3, vitrínu nabídla společnost CESK. Ubytování pro nevidomé zařídil Hotel PERLA. Automobil zapůjčil ČSOB Leasing. Závoz vybavení do kavárny řeší DACHSER Czech republic. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO Praha. Technické zázemí poskytl hotel Kings Court a nákupní centrum PALLADIUM. Hrnky s logem Světlušky pochází od firmy Český porcelán Dubí. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkován partnerům Světlušky

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou oporou. Světluška děkuje za mediální partnerství České televizi.