Kavárna POTMĚ pro letošek dveře zavírá. Z návštěv putuje na světluščí konto přes 200 tisíc korun

26. říjen 2021

Kavárna POTMĚ letos otevřela hostům po roční pauze v Praze a Olomouci. V obou městech kotvila během září a října v rámci větších festivalů, a sice v Praze na festivalu Svět knihy, v Olomouci v rámci Prix Bohemia Radio. 

Světlušku jste posezením v zatemněném prostoru v letošním roce podpořili částkou 216 885 korun. V obou městech si s námi kávu vypilo celkem 1038 hostů. V Kavárně POTMĚ letos pracovalo na pozicích barman, číšník, hostes a průvodce celkem 15 těžce zrakově postižených.

Shromážděné prostředky budou v rámci grantového řízení rozděleny na přímou pomoc nevidomým a slabozrakým jednotlivcům a neziskovým organizacím, které prostřednictvím svých služeb pomáhají těžce zrakově postiženým po celém Česku k samostatnosti a soběstačnosti. 

Poděkování partnerům Světlušky:
Velké poděkování patří generálnímu partnerovi Kaufland, hlavnímu partnerovi Herbadent, mediálním partnerům Českému rozhlasu a České televizi.

Dále v rámci projektu Kavárna POTMĚ děkujeme hlavnímu partnerovi Pivovary Staropramen za finanční podporu provozu kavárny, partnerům illy, Coca-Cola HBC za pitmý režim pro kavárnu, společnosti Thun 1794 za krásné hrníčky do kavárny, CPI Hotels za laskavé ubytovací služby po celém Česku a společnostem KOMA Modular a KOMA Rent za údržbu a dopravu modulární kavárny.

 

Spustit audio