Kavárna POTMĚ

Kavárna POTMĚ je koncept plně zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení již od roku 2006. Projekt přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě a představuje je v jiné roli – v roli těch, kteří se ve tmě orientují sluchem, hmatem, a na které se mohou při pohybu ve tmě plně spolehnout. Návštěvníkům skýtá možnost vyzkoušet si život těch, kteří z role zrakově postižených nevystoupí většinou celý život.

Výtěžek putuje na pomoc těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. Kavárna POTMĚ získala v průběhu jara a léta 2019 novou, modulární a mobilní podobu, jíž navrhla designérka Adéla Bačová z KOMA MODULAR, o interiér se postarala IKEA. S modulem nás tak nyní potkáte po celé republice.

Kde se na nás můžete letos těšit?

9. – 15. 9., JIČÍN (MĚSTO POHÁDEK)

14. – 21. 10., OLOMOUC

Vstupné do Kavárny POTMĚ (včetně jednoho nápoje a hrnečku):

Dospělý 220 Kč, dítě do 15 let, ZTP a ZTP/P 150 Kč (průvodce rovněž 150 Kč), rodinné (2+2) 600 Kč, 2. nápoj 50 Kč

Speciální nabídka pro školy 

Kavárna POTMĚ nabízí kromě zážitku a občerstvení také osvětový program pro žáky základních škol i starší studenty. Třídě se v kavárně věnuje lektor, který připraví program dle věku malých hostů po dohodě s pedagogem. Program trvá nejčastěji 45 minut.

Cena programu: 150 Kč/žák, student

Speciální nabídka pro firmy

Pro soukromé účely mohou kavárnu využít i firmy, které mají možnost pronajmout si na 1 hodinu celý prostor a užít si tak pracovní schůzku či jednání v neobyčejném prostředí absolutní tmy. Firmy si mohou pronajmout také celou kavárnu na vlastní event nebo využít pro soukromé akce venkovní terasu kavárny. 

Cena pronájmu: 6 400 Kč/hodina

Půdorys Kavárny POTMĚ - 2 moduly

Nejnovější články

Stránky