UDÁLOST

Kavárna POTMĚ

Kavárna POTMĚ je unikátní koncept plně zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení již od roku 2006. Projekt přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě a představuje je v jiné roli – v roli těch, kteří se ve tmě orientují sluchem, hmatem, a na které se mohou při pohybu ve tmě plně spolehnout. Návštěvníkům skýtá možnost vyzkoušet si život těch, kteří z role zrakově postižených nevystoupí většinou celý život. Výtěžek putuje na pomoc těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. 

Kavárna POTMĚ získala v průběhu jara a léta 2019 novou, modulární a mobilní podobu. Poprvé se v novém návštěvníků představila v červnu na náměstí Republiky v Praze a od roku 2020 plně nahradí i zatemněný autobus, který dosud křižoval města po celé České republice. Novou podobu kavárny navrhla mladá designérka Adéla Bačová z KOMA MODULAR, o interiér se postarala IKEA, návštěvníci si mohou vůbec poprvé užít také venkovní terasu, která nabízí větší prostor pro doprovodný program Kavárny POTMĚ. Těšíme se nejen na všechny milovníky kávy v Praze, ale také ostatních městech po celé ČR.

Vstupné do Kavárny POTMĚ ( včetně jednoho nápoje a hrnečku):

Praha: dospělý 180 Kč, dítě do 15 let + ZTP 100 Kč, rodinné 500 Kč, 2. nápoj 50 Kč

Ostatní kraje ČR: dospělý 150 Kč, dítě do 15 let + ZTP do 15 let 100 Kč, rodinné 2+2 450 Kč,  2. nápoj 50 Kč

Speciální nabídka pro školy 

Kavárna POTMĚ nabízí kromě zážitku a občerstvení také osvětový program pro žáky základních škol i starší studenty. Třídě se v kavárně věnuje lektor, který připraví program dle věku malých hostů a po dohodě a pedagogem. Program trvá nejčastěji 45 minut.

Cena programu: 100 Kč / žák, student

Speciální nabídka pro firmy

Pro soukromé účely mohou kavárnu využít i firmy, které mají možnost pronajmout si na 1 hodinu celý prostor a užít si tak pracovní schůzku či jednání v neobyčejném prostředí absolutní tmy. Firmy si mohou pronajmout také celou kavárnu na vlastní event nebo využít pro soukromé akce venkovní terasu kavárny. 

Ceník pronájmu: 5 520 Kč/hodina

Produkční Kavárny POTMĚ:

Sabina Petrová, mobil: 777 078 723

e-mail: sabina.petrova@rozhlas.cz

Nejnovější články

Stránky