UDÁLOST

Kavárna POTMĚ

Kavárna POTMĚ je unikátní koncept plně zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení již od roku 2006. Projekt přibližuje vidícím svět nevidomých a představuje je v jiné roli – v roli těch, na které jsou vidící návštěvníci v kavárně odkázáni a na které se mohou při pohybu ve tmě plně spolehnout. Návštěvníkům skýtá možnost vyzkoušet si život těch, kteří z role zrakově postižených nevystoupí většinou celý život. Výtěžek putuje na pomoc těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. 

Kavárna POTMĚ, která se od léta 2019 plně transformovala do mobilního modulu funguje nejdéle v Praze na náměstí Republiky a následně objíždí vybraná česká města. Hosté kavárny si mohou kromě široké nabídky nápojů užít také venkovní terasu, smyslové stoly a další doplňkový program. Vstup do kavárny zahrnuje kromě zážitku a samotného nápoje také dárek v podobě hrnečku se Světluščím logem. Do Kavárny POTMĚ není možné dělat rezervace předem, pojme však najednou až 24 hostů, a tak se zájemci nemusí bát hodinových front. 

Speciální nabídka pro školy a firmy

Pro soukromé účely mohou kavárnu využít i školy a firmy, které mají možnost rezervovat v čase od 10.00 do 14.00 celý prostor. Pro školy platí snížená cena 100 korun na studenta a zahrnuje vstup, nápoj dle výběru nebo zmrzlinu včetně hrnečku a dárku od Světlušky. Cena pronájmu kavárny pro firmy činí 5 520 korun a zahrnuje teplý nebo studený nápoj dle výběru včetně hrnečku a dárku od Světlušky. Firmy mají rovněž možnost využít pro soukromé akce venkovní terasu kavárny. 

Kontakt v případě zájmu: rezervovat termín a čas můžete na tel. čísle 777 078 723 nebo pište na email: sabina.petrova@rozhlas.cz

Nejnovější články

Stránky