To bude jízda! Koncert Světlo pro Světlušku odvysíláme 23. října

4. říjen 2021

Benefiční koncert Světlo pro Světlušku, který bude hostit Pražská křižovatka v sobotu 23. října ve 22.15, se ponese v duchu motta „To bude jízda“. Během večera vystoupí sedm interpretů v duetech s nevidomými a slabozrakými zpěváky a hudebníky. Mimo samotná vystoupení čekají diváky také konkrétní příběhy zrakově postižených v reportážích „Den SPOLU“ a dalších medailoncích. Světluška také během večera vzdá hold vodicím psům za jejich neocenitelnou pomoc zrakově postiženým.

Koncert tradičně živě odvysílá Česká televize a Český rozhlas Radiožurnál, streamován bude i na webu iRozhlas.cz a na sociálních sítích. Celým večerem provedou moderátoři Veronika Khek Kubařová a Karel Kovář alias Kovy. V průběhu celého vysílání budou moct dárci přispívat do sbírky Světluška dárcovskými SMS, prostřednictvím call centra nebo online dárcovské platformy.

Chcete u toho být s námi? Vstupenky pro diváky do Pražské křižovatky jsou k dispozici zde.

Těšit se letos můžete na interprety, jako je Ewa Farna, Tereza Mašková, Marek Ztracený, Ondřej Ruml, David Kraus, Thom Artway a Čechomor. Tyto hudebníky doprovodí nevidomí umělci Blanka Janečková, Věra Strbačková, Ondřej Krajča, Milukáš Klenor, Barbora Mirgová, Ben Levíček a Simona Maierová. Všechna hudební vystoupení doprovodí smyčcový kvintet a jako každý rok milý světluščí sbor složený z Kűhnova dětského sboru a nevidomých dětí Školy J. Ježka a ZŠ pro žáky s poruchami zraku na náměstí Míru v Praze.

To byla jízda … Uplynulý rok jsme zrychlovali, zpomalovali, objížděli, naráželi, proráželi, balancovali, někdy jsme se ztratili ve slepé uličce, ale ani na chvíli jsme nepřestali věřit v to, že podpora a provázení lidí s těžkým zrakovým postižením má smysl bez ohledu na opatření, zákazy či překážky. Vybudovali jsme půjčovnu kompenzačních pomůcek, našli si cestu do rodin, které doposud o pomoci od Světlušku nevěděly, pomohli organizacím s nákupem ochranných pomůcek a testováním, aby mohly poskytovat své služby osobně, rozběhali a rozsvítili jsme šest měst a opět přivítali hosty v jedinečné Kavárně POTMĚ. A jízda nekončí, pokračuje benefičním koncertem Světlo pro Světlušku již po sedmnácté,“ vysvětluje letošní motto „To bude jízda".

Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Diváci se opět dočkají předtočených reportáží „Den SPOLU“, v nichž si nevidomí zkouší se známými osobnosti nejrůznější aktivity, tentokrát v pohybu.  Lukáš Langmajer usedne za volant auta s nevidomým rekordmanem Petrem Haluškou, Martin Kraus bude v doprovodu Simony Maierové cválat na koňském hřbetu a Bratři v tricku se vrhnou na nový cirkus v doprovodu Cecílie Takáčové Nebude chybět ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá s 88letým zrakově postiženým lékařem Petrem Rieselem.

Poděkování partnerům Světlušky:

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi Světlušky společnosti Kaufland a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Laskavé díky za mediální partnerství patří České televizi  a Českému rozhlasu, který nadační fond před 21 lety založil. Děkujeme.

Spustit audio