Trápí vás vážné potíže se zrakem? Zažádejte si u nás o příspěvek, pomůžeme vám

12. únor 2021

Vítáme vás na stránkách Světlušky, která pomáhá zrakově postiženým žít život po svém už 18 let. Rádi teď pomůžeme i vám! Řešíte vážné problémy se zrakem od útlého věku, nebo vás jeho výrazné zhoršení zaskočilo teprve nedávno?Přečtěte si, na koho se naše pomoc vztahuje a neváhejte se na nás kdykoli obrátit s žádostí o příspěvek. Pro vás i vaše blízké jsme tu celoročně. 

Komu nejčastěji pomáháme?

Těžce zrakově postiženým

Máte těžké zrakové postižení a doposud jste o naší pomoci nevěděli, nebo ji nepotřebovali, ale situace se změnila? Rádi vám přispějeme například na potřebné kompenzační pomůcky, asistenční, průvodcovské či předčitatelské služby, které usnadní běžné fungování v rodině, ve škole, v zaměstnání, při sportu i dalších volnočasových aktivitách.

Josef a jeho tandemové kolo

Seniorům, které trápí zhoršující se zrak s rostoucím věkem

Pozorujete, že vás postupné zhoršování zraku pomalu ale jistě omezuje ve vašich každodenních činnostech? Nebo vás vážné problémy se zrakem trápí dlouhodobě, ale zatím jste se neodhodlali vyhledat pomoc? Týká se vás věkem podmíněná makulární degenerace, nebo zrakové postižení v důsledku diabetu? Přispět vám můžeme například na stolní i přenosné kamerové lupy, které pomohou opět pročítat knihy nebo jízdní řády.

Paní Eva si díky kamerové lupě opět užívá čtení

Rodině a blízkým, kteří pečují o zrakově postižené dítě

Pečujete o syna, dceru s těžkým zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením a doposud jste o naší pomoci nevěděli? Nebo jste pomoc zatím nepotřebovali, ale situace ve vaší rodině se změnila? Pomoci můžeme například s příspěvkem na osobní asistenci či odlehčovací službu, které ulehčí každodenní péči a neborekondiční či rehabilitační pobyt. 

Malá Mariannka během hiporehabilitačního pobytu

Podat žádost o nadační příspěvek můžete jednoduše ZDE

Jak postupovat s žádostí a co si k jejímu vyplnění připravit, se dočtete ZDE 

Stále si nejste jisti, zda máte i vy nárok na příspěvek, nebo si nevíte rady s čímkoli dalším? S doplňujícími dotazy se obracejte na naši kolegyni Michaelu Pošvářovou.

Tel.: 221 551 229

Mobil: 734 151 309

Email: granty@rozhlas.cz 

Doporučte nás!

Vidíte sami jako rys, ale vzpomněli jste si, že si maminka, dědeček nebo kamarád stěžovali na výrazné zhoršování zraku? Staráte se v práci i o lidi se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením? Dejte o nás svému okolí vědět. Ve Světlušce pomáháme všem lidem se závažným zrakovým hendikepem, a to bez ohledu na věk.

Spustit audio