Rozsviťte to s námi!

25. červenec 2019

Do ulic po celé ČR letos vyrazí už posedmnácté dobrovolníci během Sbírkových dnů Světlušky od 9. do 13. září. Světluška pro dárce připravila nové sbírkové předměty – ponožky se svítícím lemem a hrací karty od českého výrobce Dino Toys, chybět nebude ani tradiční černý zubní kartáček Herbadent. Sbírkový týden odstartují na pražském Andělu 9. září známé osobnosti, mezi nimiž se objeví například youtuber Kovy, moderátoři Českého rozhlasu Lucie Výborná, Jan Kovařík a Jiří Chum.

V minulém roce se více než sedmi tisícům dobrovolníků z řad studentů, pracovníků knihoven a mladých turistů z Asociace TOM podařilo během Sbírkových dní vybrat
5,3 mil. korun.

„Sbírkové dny Světlušky jsou postavené na ochotě našich dobrovolníků oslovit dárce přímo na ulici, návštěvě knihovny či informačního centra města. V době, kdy se přesouvá velká část komunikace do online prostředí, je úžasné, že se stále dokážeme setkávat tváří v tvář pro dobrou věc,“ vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová a doplňuje: „Světluška také v letošním roce změnila svoji vizuální podobu. Dobrovolníky nyní poznáte podle černých triček s bílým logem Světlušky, které kombinuje Braillovo písmo a symbol hvězd. Při výběru nových sbírkových předmětů jsme dbali na to, aby byly vyrobeny v Česku, nezatěžovaly životní prostředí a pojily v sobě užitek i radost pro dárce.“

Sbírkový týden odstartují na pražském Andělu 9. září od 10:00 známé osobnosti, mezi nimiž se objeví například youtuber Kovy, moderátoři Českého rozhlasu Lucie Výborná, Jan Kovařík, Jiří Chum, redaktor Jan Herget nebo herec Divadla Verze Petr Lněnička.

Shromážděné prostředky z loňských Sbírkových dnů byly v rámci grantového řízení rozděleny na přímou pomoc nevidomým a slabozrakým jednotlivcům a neziskovým organizacím, které prostřednictvím svých programům těžce zrakově postiženým po celém Česku pomáhají k samostatnosti a soběstačnosti.

Pomáhejte kliknutím

Pro ty, kteří nestihnou sbírkové dny v ulicích, je na webových stránkách Darujme.cz připravena dárcovská brána, kde můžete velice rychle ze svého mobilního telefonu či počítače přispět online platební kartou nebo převodem z účtu. Rozsvítit to s námi můžete i odesláním jednorázové dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA 60 na číslo 87777, anebo Světlušku podporovat pravidelně odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 60.

Informace a materiály ke stažení pro školy ZDE.

Spustit audio