Oslavte konec června dokonalou černí v Kavárně POTMĚ

Autobusová Kavárna POTMĚ zastaví v Pardubicích
Autobusová Kavárna POTMĚ zastaví v Pardubicích
Autobusová Kavárna POTMĚ, ve které vás v absolutní tmě obslouží nevidomí kavárníci, zaparkuje v pondělí 30. června na Masarykově náměstí v Pardubicích. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím sbírky Světlušky děti i dospělé se zrakovým handicapem.

„Než se červen přehoupne v červenec, užijte si dokonalou čerň V Kavárně POTMĚ. Zatímco si budete vychutnávat občerstvení, které vám připraví nevidomí kavárníci, můžete potmě snít o plánech na dovolenou či prázdniny,“ zve do netradiční kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který projekt Kavárna POTMĚ organizuje.

Vstupné do Kavárny POTMĚ stojí 140 Kč, v ceně je zahrnut kromě nevšedního zážitku jeden nápoj, hrneček se světluščím logem a světluščí magnet na památku. Výtěžek ze vstupného a prodeje sbírkových předmětů Světlušky před kavárnou putuje do sbírky, aby dál podporoval nevidomé a lidi s těžkým zrakovým handicapem na cestě k samostatnějšímu životu.

Hry pro všechny smysly

Na každém stole v Kavárně POTMĚ jsou pastelky a papír, a tak si mohou malí i velcí návštěvníci něco namalovat. Jak se jim to povedlo, zjistí až zpátky na světle před autobusem, kde čeká na vyzkoušení zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.

Kavárna POTMĚ v Pardubicích
Autobusová Kavárna POTMĚ zaparkuje na Masarykově náměstí 30. června, otevírací doba je 10.00–19.00, s přestávkou mezi 13.00–13.30. Podrobnosti o projektu Kavárna POTMĚ na www.svetluska.net. Vstup do kavárny je bez rezervace.
Kdo by návštěvu kavárny nestihl, může Světlušku podpořit odesláním jednorázové dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA 30 na číslo 87 777. Pro dlouhodobou podporu odešlete SMS ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 30 a částka 30 Kč vám bude dobu automaticky odečítána každý měsíc (více informací naleznete na www.darcovskasms.cz). Po celý rok můžete také přispět na sbírkové konto 99999 99999/0100. Děkujeme, že společně s námi pomáháte nevidomým!

Kontakt: Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net

Poděkování partnerům:

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou podporou. Světluška děkuje za mediální partnerství České televizi.

Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Tým Kavárny POTMĚ cestuje pohodlně v tranzitu ČSOB Leasing. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila Kavárně POTMĚ společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Osvěžující nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskly společnosti SVS, COPY GENERAL a FELCO PRAHA. Návštěvníci se mohou těšit na hrnky od ČESKÉHO PORCELÁNU. Na pohonné hmoty přispěla společnost ČEPRO. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.