Nevidomý fanoušek

Jedním z hlavních poslání Světlušky je umožnit zrakově postiženým žít život podle svého. Proto je jednou z našich činností i snaha o zpřístupnění lifestylových a sportovních aktivit, jako jsou sportovní utkání, koncerty, divadelní a jiná představení zrakově postiženým.

Ve spolupráci s Radiožurnálem Českého rozhlasu jsme proto pro tyto příležitosti začali během kulturních i sportovních událostí zajišťovat speciální doprovodné popisné komentáře. Ty vychází z klasické rozhlasové reportáže, jsou však specifičtější. Daleko víc si všímají například i gestikulace a popisu hráčů či herců. Během akcí se kromě audiopopisu zaměřujeme i na zpřístupnění samotných prostor a dalších služeb, které jsou v dané situaci potřeba.  

Nevidomí fanoušci si s námi už užili například fotbalové derby Sparty a Slavie, zápas hokejové reprezentace při turnaji Carlson Hockey Games, utkání tenisového turnaje J&T Banka Prague Open, zápas české basketbalové reprezentace s Polskem i Velkou pardubickou či divadelní inscenaci Lež ve vršovickém divadle Mana.  

Co čeká sportovní fanoušky v roce 2022?

20. – 22. 5.: Goalballové utkání SEGL Champions League v Praze

Český rozhlas Radiožurnál Sport bude komentovat 22. 5. dva zápasy: GC Perun vs. Bergamo a GC Perun vs. Montenegro.

10. – 12. 6.: Světový pohár ve vodním slalomu v Praze Tróji

24. – 26. 6.: Ostrava Beach Open turnaje v plážovém volejbale

1. – 18. 9.: FIBA EuroBasket 2022