Nevidomý fanoušek

Jedním z hlavních poslání Světlušky je umožnit zrakově postiženým žít život podle svého. Proto je jednou z našich činností i snaha o zpřístupnění lifestylových a sportovních aktivit, jako jsou sportovní utkání, koncerty, divadelní a jiná představení zrakově postiženým.

Ve spolupráci s Radiožurnálem Českého rozhlasu jsme proto pro tyto příležitosti začali během kulturních i sportovních událostí zajišťovat speciální doprovodné popisné komentáře. Ty vychází z klasické rozhlasové reportáže, jsou však specifičtější. Daleko víc si všímají například i gestikulace a popisu hráčů či herců. Během akcí se kromě audiopopisu zaměřujeme i na zpřístupnění samotných prostor a dalších služeb, které jsou v dané situaci potřeba.  

Jaké události navštívíme s Nevidomým fanouškem v roce 2023?

22. 9. 2023 (19:00) - Divadelní představení Nadženy, Městské divadlo Kladno

24. 9. 2023 (18:00) - Derby SK Slavia Praha vs Sparta Praha

Nevidomí fanoušci si s námi už užili například fotbalové derby Sparty a Slavie, zápas hokejové reprezentace při turnaji Carlson Hockey Games, utkání tenisového turnaje J&T Banka Prague Open, zápas české basketbalové reprezentace s Polskem i Velkou pardubickou či divadelní inscenaci Lež ve vršovickém divadle Mana. 

Mrkněte se, jak jsme fandili na:

Nejnovější články