Nevidomý fanoušek

Jedním z hlavních poslání Světlušky je umožnit zrakově postiženým žít život podle svého. Proto je jednou z našich činností i snaha o zpřístupnění lifestylových a sportovních aktivit, jako jsou sportovní utkání, koncerty, divadelní a jiná představení zrakově postiženým.

Ve spolupráci s Radiožurnálem Českého rozhlasu jsme proto pro tyto příležitosti začali během kulturních i sportovních událostí zajišťovat speciální doprovodné popisné komentáře. Ty vychází z klasické rozhlasové reportáže, jsou však specifičtější. Daleko víc si všímají například i gestikulace a popisu hráčů či herců. Během akcí se kromě audiopopisu zaměřujeme i na zpřístupnění samotných prostor a dalších služeb, které jsou v dané situaci potřeba.  

Nevidomí fanoušci si s námi už užili například fotbalové derby Sparty a Slavie, zápas hokejové reprezentace při turnaji Carlson Hockey Games, utkání tenisového turnaje J&T Banka Prague Open, zápas české basketbalové reprezentace s Polskem i Velkou pardubickou či divadelní inscenaci Lež ve vršovickém divadle Mana. 

Mrkněte se, jak jsme fandili na fotbalovém utkání v Teplicích, na evropské klubové lize mistrů v goalballeSvětového poháru ve vodním slalomuLivesport Prague Open 2022 nebo na FIBA

Jaké události navštívíme s Nevidomým fanouškem v roce 2023?

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě (3. 3.)

Nejnovější články