Chinaski, Žbirka nebo Koller. Na benefičním koncertě Světlo pro Světlušku zasvítí známé hvězdy

Světlo pro Světlušku 2019

Charitativní koncert Světlo pro Světlušku, který se letos uskuteční 19. října v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny), se ponese v duchu motta „Pošli to dál“. Motto symbolizuje nejen trvalou snahu Světlušky vybízet k pomoci nevidomým, ale zároveň ukazuje, že i zrakově postižení mohou pomáhat lidem kolem sebe a motivovat je. Představujeme také dobré příklady partnerů, kteří se zapojují do podpory Světlušky, a mohou být inspirací ostatním. 

V rámci koncertu opět vystoupí v duetu slavné osobnosti v doprovodu zrakově postižených muzikantů. O osm hudebních vystoupení se letos postarají Chinaski, Lenka Filipová, Miro Žbirka, David Koller, Xindl X a Jananas, Tereza Černochová a Jakub Ondra. Písničky doprovodí smyčcový kvintet a světluščí sbor složený z Kühnova dětského sboru a nevidomých dětí Školy Jaroslava Ježka a ZŠ pro žáky s poruchami zraku na náměstí Míru v Praze. Celým večerem provedou moderátoři Lucie Výborná a Jan Smetana. Koncert si tradičně užije nejen publikum v sále, ale díky přímému přenosu také diváci České televize a posluchači ČRo Radiožurnálu.

Během přenosu odvysíláme předtočené reportáže Den POTMĚ, ve kterých si FMX jezdec Martin Koreň, hudebník Miro Žbirka a herec Jiří Langmajer vyzkouší poslepu různé aktivity po boku nevidomých (motorky, muziku a potápění). Následně zase oni pozvou nevidomé na oplátku do svého světa. Chybět nebude ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá, s nevidomým sportovcem, trenérem a koučem Markem Moflárem z Prahy.

V průběhu večera budou lidé moci Světlušce posílat dárcovské SMS či přislíbit finanční dar prostřednictvím call centra.

Lístky na koncert jsou k zakoupení ZDE