Autobusová Kavárna POTMĚ oživí v Plzni náměstí

Tradiční autobus projektu Kavárna potmě
Tradiční autobus projektu Kavárna potmě
Světluščí Kavárna POTMĚ přijíždí v rámci festivalu Živá ulice do Plzně. Na náměstí Republiky budou 16.–17. srpna nabízet v zatemněném autobuse nevidomí kavárníci kávu a další osvěžující nápoje servírované s pořádnou dávkou absolutní tmy. Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje do sbírky Světluška na pomoc zrakově postiženým dětem i dospělým.

„V Kavárně POTMĚ necháte odpočinout zraku, ale o to víc osvěžíte ostatní smysly. Zkrátka načerpáte u nás energii, získáte nový zážitek a ještě podpoříte Světlušku a nevidomé,“ zve do netradiční kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který projekt Kavárna POTMĚ organizuje.

Vstupné do Kavárny POTMĚ stojí 140 Kč, v ceně je zahrnut jeden nápoj, hrneček se světluščím logem a světluščí magnet na památku. Z výtěžku provozu kavárny podpoří Světluška lidi s těžkým zrakovým postižením tak, aby mohli vést maximálně samostatný život plný pestrých aktivit.

Oživení pro všechny smysly
Na každém kavárenském stole jsou pastelky a papír. Návštěvníci si mohou zkusit něco potmě namalovat. O svých výtvarných dovednostech se přesvědčí ale až po návratu na světlo. Před světluščím autobusem čeká na vyzkoušení zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.

Kavárna POTMĚ v Plzni
Autobusová Kavárna POTMĚ parkuje na náměstí Republiky 16.17. srpna. Otevírací doba je od 10.00–20.00 hodin, s přestávkou mezi 13.00–13.30. Podrobnosti o projektu Kavárna POTMĚ na www.svetluska.net.


Kontakt: Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net


Poděkování partnerům:

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou podporou. Světluška děkuje za mediální partnerství České televizi.

Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Tým Kavárny POTMĚ cestuje pohodlně v tranzitu ČSOB Leasing. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila Kavárně POTMĚ společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Osvěžující nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskly společnosti SVS, COPY GENERAL a FELCO PRAHA. Návštěvníci se mohou těšit na hrnky od ČESKÉHO PORCELÁNU. Na pohonné hmoty přispěla společnost ČEPRO. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.