Světluška se letos o Vánocích opět spojí s českými tvůrci

Autor fotografie: Marie Poláčková

Vzpomínáte na loňské něžné ozdoby ze skla a drátků od Marie Poláčkové z ko-ra-le? Dobrá zpráva, letos je u nás opět najdete! Kromě ozdob budete moci koupit pro vaše milé polovičky ve stejném designu také vkusné šperky na krk. Jak ozdoby, tak šperky ručně zkompletovali nevidomí v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku Dědina. Vánoční dárky od Světlušky budou k dostání od 29. listopadu na trzích na Václavském náměstí, na Dyzajn marketu Zima i na e-shopu Světlušky.

Vánoce pro Světlušku jsou pro nás krásnou příležitostí k vyprávění hned několika příběhů, protože každá ozdoba, kterou pro veřejnost na adventní trh připravujeme, je jejich nositelem. Udržitelnost a užitečnost vznikajících předmětů, důraz na životní prostředí a lokálnost, to jsou pro nás hodnoty, které chceme ve Světlušce dlouhodobě podporovat, proto máme velkou radost z opětovné spolupráce s českými tvůrci, stejně tak, že pro nás kompletaci znovu zajistí klienti Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina, kteří se zde připravují na samostatný život. Velmi si ceníme i daru času, kteří nám dali dobrovolníci z firem a organizací blízkých Světlušce.
ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová

Těšit se můžete na skleněné vánoční ozdoby ve třech barvách (zlatá, stříbrná, červená) a také originální šperky na krk. Šperkařské kousky značky ko-ra-le jsou na první pohled snadno rozeznatelné díky nápaditému vzhledu, který má na svědomí zakladatelka značky Marie Poláčková. Šperky se pyšní nejen ručním provedením spojujícím jednoduché čiré sklo, jehož dodavatelem je Slezská tvorba, a barevné měděné drátky, ale i sedmiletou tradicí a šetrným ekologickým přístupem. 

Skleněný dámský šperk na krku v hodnotě 290,- Kč a samostatnou vánoční kouli v hodnotě 100,- Kč zakoupíte na:

trzích Václavské Vánoce (horní část, 29. 11. - 22. 12. 2019, 11.00 - 19.00)

Dyzajn marketu Zima na Piazzetě Národního divadlo (30. 11. - 1. 12. 2019)

eshopu Světlušky (pouze šperky)

v obchodě Tvorba (Veverkova 28)

Nakoupit originální dárky je možné i na firemních vánočních trzích (27.11. Vánoční trhy v České televizi; 1.12.- DSA Christmas festival v hotelu Hilton Praha; 10. 12. - MSD IT).

Se samotným prodejem na trzích pomohou dobrovolníci z firem jako je DPD, Sanofi, Česká spořitelna, Česká pojišťovna, Generali, Reinisch, Český rozhlas. Vůbec poprvé se do prodeje zapojí také studentky z České zemědělské univerzity v Praze. Výsledný výtěžek z prodeje poputuje zpět ke Světlušce, která jej věnuje těžce zrakově postiženým dětem i dospělým.