Světluška opět hlavním partnerem Pražského půlmaratonu 2024

6. listopad 2023

Světluška je už podruhé hlavním charitativním partnerem jednoho z nejoblíbenějších vytrvaleckých závodů na světě,1/2Maratonu Praha, který pořádá Prague International Marathon.

Světlušce můžete přispět během nákupu registrace částkou 250 korun. Lze si ale také zakouit startovné v rámci limitované edice. Startovné se Světluškou čítá 50 startovních čísel, ve kterých na půlmaratonové trati zazáříte. Výe startovného činí 2 350 korun, 1000 korun je věnována na pomoc nevidomým a slabozrakým. 

Jak to s nákupem startovného přes Světlušku chodí?

Zarezervujte si startovné jednoduše ZDE. Ozveme se vám s potvrzením rezervace a pokyny k platbě. Po obdržení platby za startovné vám pošleme kód, který použijete k vyzvednutí startovního čísla na stránkách RunCzech.

„All runners are beautiful“ a také „sport je jen jeden“, a proto chceme vytvářet srovnatelné podmínky pro rozvoj sportu dětí se zrakovým postižením, aby měly motivaci a příležitost zapojit se do sportovních oddílů při školách, sportovních klubech a tělovýchovných jednotách. Aby se mohly s radostí a sebevědomě přidat ke svým vrstevníkům, dělat společně judo, lyžovat v jedné stopě nebo jet stejnou trasu na tandemovém kole.

Peníze Světluška používá na podporu a rozvoj sportu a obecně pohybových aktivit u dětí a mládeže se zrakovým postižením, protože věříme, že zapojení dětí s jakýmkoliv handicapem, tedy i zrakovým, do sportovních aktivit může být pro ně samotné i pro jejich rodiče zkušeností, která změní jejich život. Která přinese naději, posílí vůli jít dál, obohatí jejich životy o nové přátele a vytvoří vzpomínky, ke kterým se budou rádi vracet.

Děkujeme, že jste v tom s námi. Těšíme se na trati 1/2Maratonu Praha 2024.

Spustit audio