VIDEO: Severáček se stal Ježíškovým vnoučetem. Takto rozezpíval babičky
Vánoční přání nemusí být jen zabalená do barevného papíru – například babičky a dědečkové v libereckém penzionu pro seniory Atrium si od Ježíškových vnoučat přáli dětský koncert.
Vystoupení dětského pěveckého sboru Severáček seniorům zprostředkovala reportérka Českého rozhlasu Liberec Lucie Fürstová. Některé babičky se rozezpívaly společně s dětmi. „Ráda zpívám, chodila jsem do souboru v Mimoni, když mi bylo dvanáct,“ vysvětlila paní Dana, které je dnes šestaosmdesát let.
Koncert si užili i dětští zpěváci, byť publikum bylo méně početné, než na jaké jsou běžně zvyklí. „Bylo to strašně dojemný, protože si s námi mohli zazpívat. Brečeli a mně se chtělo taky,“ popsala zpěvačka Alžběta Minsterová.
„Jsme rádi, že jsme mohli přijít v projektu Ježíškova vnoučata, který je krásný. Sem jsme přišli obzvlášť rádi, protože je hrozně milé, když vidíme tak bezprostřední odezvu publika,“ řekla sbormistryně Silvie Pálková, která v Atriu přislíbila další návštěvu.
Na webových stránkách Ježíškova vnoučata stále ještě zbývá jedno procento nesplněných přání, je to zhruba sto nákladnějších dárků.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více o tématu
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ONLINE: Slovensko zablokovalo další balík sankcí proti Rusku. Bojí se zastavení dodávek plynu
-
Pecina: Liberty směřuje do fondu s dalšími investory, ti rozhodnou, co dál
-
‚Důležitá součást říčního panoramatu‘. Výbor UNESCO doporučil Praze nebourat železniční most na Výtoni
-
Neplatíš výživné, nebude fotbal. Lidé se exekuce nebojí, potřebujeme nové nástroje, říká exekutor