Světluška zajede do Písku s trojkolem i Kavárnou POTMĚ

Kavárna POTMĚ a trojkolo Světlušky přijedou do Písku

Autobusová zatemněná Kavárna POTMĚ a černé trojkolo Světlušky se potkají v Písku. Nevidomí kavárníci budou připravovat černočerné osvěžení na Fügnerově náměstí od 14. až do 16. srpna. V sobotu startuje od černého autobusu Kavárny POTMĚ v 10.00 hodin cyklojízda Jedeme pro Světlušku.

„Do Písku se vrací Kavárna POTMĚ po třech letech a jsme moc rádi, že tentokrát má Světluška co nabídnout i svým sportovním příznivcům. Pokud nemáte v horkých dnech chuť na šálek černočerné kávy, nemusíte se bát. Naši nevidomí kavárníci vám rádi donesou i chlazené nápoje,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který za projektem Kavárna POTMĚ stojí.

Návštěvou nevšední kavárny i účastí v pelotonu s trojkolem podpoříte prostřednictvím projektu Světluška nevidomé a osoby s těžkým zrakovým handicapem.

Opřete se pro Světlušku 15. srpna do pedálů
Celorepubliková letní cyklojízda s názvem Jedeme pro Světlušku chce pomoci nevidomým cyklistům, kteří dokáží vnímat krásu krajiny i beze zraku. Za účast na cyklovýletech s trojkolem Světlušky se neplatí. Pokud si ale zakoupíte za minimálně 20 Kč žlutý odznak se Světluškou na kole, přispějete na nákup tandemových kol pro sportovce se zrakovým handicapem. V sobotu 15. srpna vyrazí cyklisté na vyjížďku od Kavárny POTMĚ na Fügnerově náměstí v 10.00 hodin. Více informací na www.jedemeprosvetlusku.cz.

Připijte si se Světluškou na zdraví a relaxujte potmě
Načerpejte energii v absolutní tmě Kavárny POTMĚ. Za nápoj a nevšední zážitek zaplatíte 140 Kč. Na památku vám zůstane hrneček s logem Světlušky a svinovací metr, který symbolizuje expedici prakticky nevidomého horolezce Jana Říhy na himálajskou osmitisícovku Cho Oyu. Světluška rozdělí výtěžek z provozu Kavárny POTMĚ tak, aby pomohl vést nevidomým a lidem s těžkým postižením zraku samostatnější a pestřejší život. Více informací ne www.svetluska.net.

Světluška v Písku

  • Autobusová Kavárna POTMĚ parkuje na Fügnerově náměstí od 14.16. srpna. Otevírací doba v pátek a sobotu je od 10.00 – 20.00 hodin. V neděli se kavárna s Pískem rozloučí už v 18.00 hodin. Po všechny dny má Kavárna POTMĚ přestávku mezi 13.00 – 14.00 hodinou.
  • V sobotu 15. srpna v 10.00 vyráží od Kavárny POTMĚ cyklojízda v čele se světluščím trojkolem

Kontakt: Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net


Poděkování partnerům Kavárny POTMĚ:

Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Odborné měření zraku zdarma zajistila firma Hoya. Hrnky z porcelánu věnovala česká firma G.Benedikt. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky a také Nadaci Vodafone, která je partnerem pro technologie. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 13 lety založil a je jeho velkou oporou.