Světluška láká do Jihlavy cyklisty i kavárenské povaleče

Cesta světluščího trojkola a Kavárny POTMĚ se protne v Jihlavě

Trasa světluščí cyklotour na trojkole a putovní Kavárny POTMĚ se protnou v Jihlavě. Kavárenský zatemnělý autobus, ve kterém vás obslouží nevidomí kavárníci, bude stát na Masarykově náměstí od 9. – 11. července. V sobotu 11. července v 11.00 hodin bude od Kavárny POTMĚ startovat světluščí peloton, ke kterému se můžete připojit zdarma.

Ať už dáváte v létě přednost sladkému lenošení, nebo aktivnímu odpočinku máte v Jihlavě příležitost přispět prostřednictvím Světlušky na pomoc nevidomým.

Opřete se do pedálů pro Světlušku
Celorepubliková letní cyklojízda s názvem Jedeme pro Světlušku si klade za cíl podpořit nevidomé cyklisty, kteří dokáží vnímat krásu krajiny i bez zraku. Účast na cyklovýletech s trojkolem Světlušky je zdarma. Zájemci o přispění na tandemová kola pro sportovce se zrakovým handicapem si mohou zakoupit za minimálně 20 Kč žlutý odznak se Světluškou na kole. Více informací na www.jedemeprosvetlusku.cz.

Symbolem světluščí cyklotour je odznak se Světluškou na kole

Připijte si se Světluškou na zdraví a relaxujte potmě
Nechte odpočinout své znavené oči a sluncem ožehnuté tělo v absolutní tmě Kavárny POTMĚ. Za nápoj a nevšední zážitek zaplatíte 140 Kč. Na památku vám zůstane hrneček s logem Světlušky a svinovací metr, který symbolizuje expedici prakticky nevidomého horolezce Jana Říhy na himálajskou osmitisícovku Cho Oyu. Výtěžek z prodeje rozděluje Světluška tak, aby pomáhal nevidomým a lidem s těžkým zrakovým handicapem vést samostatnější a pestřejší život. Více informací ne www.svetluska.net.

Kavárna POTMĚ bude ve Zlíně promítat černočerně

Světluška v Jihlavě

  • Autobusová Kavárna POTMĚ parkuje na Masarykově náměstí od 9.11. července. Otevírací doba ve čtvrtek a pátek je od 10.00 – 20.00 hodin. V sobotu se kavárna s Jihlavou rozloučí už v 18.00. Po všechny dny bude mít Kavárna polední přestávku mezi 13.00 – 14.00 hodinou.
  • Ve stanu vedle Kavárny POTMĚ je po celou otevírací dobu možnost nechat si zdarma změřit zrak na profesionálním optometrickém přístroji.
  • V sobotu 11. července v 11.00 vyráží od Kavárny POTMĚ cyklojízda v čele se světluščím trojkolem

Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net