Světluščí autobusová Kavárna POTMĚ startuje tour bez nehod po Česku

Kavárna POTMĚ
Kavárna POTMĚ
Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci na palubě zatemněného autobusu, přivítala první hosty 17. května ve 13.00 hodin na náměstí Jana Palacha. Slavnostní zahájení 5. ročníku s podtitulem „bez nehod“ nabídlo VIP i běžným návštěvníkům nejen lahodný nápoj, světluščí hrneček a button na památku, ale také možnost otestovat své řidičské schopnosti na závodním simulátoru.

„Kavárenský autobus Světlušky najezdil za svou historii více než patnáct tisíc kilometrů, a to bez nehod. Chceme proto letos vyzvat řidiče, aby si nechali pravidelně kontrolovat zrak, chodce aby používali reflexní prvky, a přispěli tak k bezpečným cestám po silnicích nejen našeho černočerného autobusu, říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který projekt Kavárny POTMĚ pořádá.

Pozvání na první kávu od nevidomých kavárníků přijali herečka Veronika Kubařová, sportovní moderátorka Barbora Černošková, freestyle motocyklový jezdec Libor Podmol nebo herci Pavel Nový a Jan Révai.

Kavárna POTMĚ startuje 17. května tour bez nehod

Kavárna POTMĚ parkovala od 17. do 19. května na náměstí Jana Palacha, od té doby putuje Českou republikou. Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete Světlušce 140 Kč a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnesete hrneček s logem Světlušky a button se světluščím motivem.


Kavárnu POTMĚ na cestě letos můžete potkat:

17.–19.5. PRAHA / náměstí Jana Palacha
27.–29.5. ZLÍN / náměstí Míru
30. 5. – 1. 6. BRNO / náměstí Svobody
25.–26.6 MLADÁ BOLESLAV
27.6. PARDUBICE / Masarykovo náměstí
8.–9. 7. OSTRAVA / Festival v ulicích před OC Nová Karolina
5.–6. 8. ZNOJMO / Masarykovo náměstí
9.–11. 9. JIČÍN / Valdštejnovo náměstí
15.–17. 9. LITOMĚŘICE / Mírové náměstí
11.10. PRAHA / Radlická, před ČSOB


Při kavárenské tour v roce 2015 bylo týmem nevidomých kavárníků obslouženo v autobuse 5780 hostů.

Sledujte cestu kavárny na webu www.svetluska.net a facebooku Světlušky.


Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.netPoděkování partnerům:
Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Tým Kavárny POTMĚ cestuje pohodlně v tranzitu ČSOB Leasing. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila Kavárně POTMĚ společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Osvěžující nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Návštěvníci se mohou těšit na hrnky od Českého porcelánu Dubí. Řidičské dovednosti otestoval závodní simulátor od firmy 301 s.r.o. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky a také Nadaci Vodafone, která je partnerem pro technologie. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 13 lety založil a je jeho velkou podporou. Světluška děkuje za mediální partnerství České televizi.