Pozor, nenechte si utéct Noční běh pro Světlušku s našlápnutým doprovodným programem!

Noční běh pro Světlušku
Noční běh pro Světlušku
Letošní Noční běh pro Světlušku už odstartoval v Olomouci, ale se symbolicky rozsvícenými čelovkami se na start charitativního běhu na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením postaví příznivci Světlušky ještě třikrát - 20. dubna v Praze, 27. dubna v Brně a 3. května v Jihlavě.

Doprovodný program nabídne jako hlavní hudební hosty Lenny v Praze, kapelu Mirai v Brně a kapelu China Blue v Jihlavě. Za účastníky běhu také dorazí známé sportovní osobnosti a vystoupí i talentovaní nevidomí muzikanti. Nebudou chybět ani masáže od nevidomých masérů. Každý z běhů startuje vždy ve 21 hodin. „Přijďte se přesvědčit, že běhat potmě má smysl a setkat se s některými z těch, kterým může Světluška díky dárcům svítit na cestu životem. Společně si pak užijeme magickou atmosféru, kdy si symbolicky rozsvítíme čelovky a vyrazíme každý svým tempem na trať,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který Noční běh pro Světlušku organizuje.

Loňský ročník přinesl nevidomým částku 2.315.000 Kč. Světluška věří, že i s vaší pomocí se podaří tuto částku letos překonat. Registrujte se včas na webu behprosvetlusku.cz a dostanete startovní balíček s čelovkou a sportovní kapsičkou na mobil. Výtěžek ze série nočních běhů použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem.

S běháním potmě začala Světluška před šesti lety v Praze. Popularita sportovní akce rychle rostla, a tak si Světluška nazula kecky a vyrazila i do regionů. V roce 2015 poprvé startovali běžci pro Světlušku v Brně, v roce 2016 se přidala Jihlava a letos poprvé zazářila na světluščí běžecké mapě i Olomouc.

Sledujte novinky na webu www.behprosvetlusku.cz nebo FB Světlušky.


Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net


Poděkování partnerům Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu
Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou oporou.

Noční běh pro Světlušku by nemohl existovat bez laskavé pomoci a zapojení generálního partnera projektu společnosti Isostar a hlavního partnera projektu firmy Hannah. Velký dík za možnost využítí prostor náleží Výstavišti Praha Holešovice a za podporu Městské části Praha 7. Světluška děkuje za mediální partnerství Českému rozhlasu a České televizi. Světluška by se neobešla také bez zapojení velkého počtu dobrovolníků a firem, které se rozhodly projekt podpořit. Za všechny jmenujme alespoň Young and Rubicam, Beckman Coulter Foundation, Nadace Vodafone, Fuji Film, Coca-Cola, ČSOB Leasing, T-Servis, BaseGang, IDSYS, Dachser Intelligent Logistics, Pebal, Ministerstvo světla, Van Gillern, Center Net, Pluto Production, Smybox, G4S, Mathilda, Marek Moflár, Novida, Asociace TOM. Johnny Servis, Pražské služby, Ambulance Meditrans, Martin Skála – Skalin & Layout, Zuzana Rambová, Rostislav Samec.