Noční běh pro Světlušku 2020

Noční běhy pro Světlušku 2020

Registrace na Noční běhy pro Světlušku jsou spuštěny! V roce 2020 odstartujeme opět v Plzni, a to 26. 3., následovat bude šňůra běhů potmě v Brně (16. 4.), Praze (23. 4.), Olomouci (5. 5.), Ostravě (6. 5.) a Jihlavě (13. 5.).

Na letošní rok jsme pro vás připravili hned několik novinek! Všechny běžce i chodce čeká rozcvička, kterou povede nadupaný tým společnosti Hannah, nově vyběhneme i v Ostravě a při registraci ve všech městech budete mít na výběr ze dvou startovních balíčků. Balíčky máme tentokrát pro všechny, zároveň však pro váš větší komfort bude kapacita na všech bězích zastropována, a tak se nezapomeňte registrovat včas. První varianta balíčku obsahuje vak na záda s čelovkou, druhá vak s hvězdnou sportovní čelenkou. To ocení zejména skalní fandové nočních běhů, kteří už naši čelovku mají a chtějí navíc při běhu vypadat šik.

Ještě, než rozsvítíte trať schovanou ve tmě, budete si moct již tradičně užít hudební rozcvičku v podání známých interpretů. Na prvním letošním Nočním běhu pro Světlušku v Plzni se na start postaví sportovní týmy z řad Viktorky Plzeň, plzeňských házenkářů a hokejistů české reprezentace. K poslechu zahraje DJ, moderování se ujme Stanislav Jurík. Na běh poté naváže festival BLIK BLIK, jehož světelné instalace si budou běžci moct užít ještě před oficiálním zahájením festivalu. Pražské účastníky Nočního běhu naladí Václav Noid Bárta a kapela Slza spolu s moderátorkou Lucií Výbornou, na místě bude také stánek Kavárny POTMĚ nebo stanoviště se speciálními sporty pro zrakově postižené TJ ZORA. V Brně si běžci užijí vystoupení Pokáče, v Ostravě běhy historicky poprvé odstartuje koncert Davida Stypky.

Před samotným startem zahřeje sportovce ve všech lokalitách rozcvička v režii sportovního týmu společnosti Hannah, hlavního partnera Nočních běhů pro Světlušku. Běžci si budou moct vychutnat i masáže od nevidomých masérů, a v některých městech překonávání překážek potmě s In Motion Academy. Doprovodné aktivity spojené s hokejem a čerstvé mošty na zahřátí i osvěžení nabídne běžcům generální partner Kaufland.

Na výběr bude opět vždy z kratšího a delšího okruhu. Nechcete běžet? Nevadí! Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Poběží s námi i zrakově postižení sportovci, které i díky vám již 17 let podporujeme v jejich aktivním životě.

Společně rozzáříme opět nejen města, ale také životy nevidomých. Výtěžek ze všech běhů poputuje na konto Světlušky a pomůže zrakově postiženým dětem i dospělým po celém Česku žít život po svém a naplno.

Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz.

Generálním partnerem Nočních běhů pro Světlušku je obchodní řetězec Kaufland a hlavním partnerem sportovní značka Hannah.

Fotografie:
Vizuál by Studio Tyrš
Fotografka: Michaela Danelová
Aktér: Tomáš Dohnal In Motion Academy