Nešálí vás zrak? Kavárna POTMĚ stojí prvně v Pardubicích

Kavárna POTMĚ přijela poprvé do Pardubic

Světluščí putovní Kavárna POTMĚ poprvé ve své historii přijela do Pardubic. Zatemnělý autobus, ve kterém připravují nápoje nevidomí číšníci, parkuje 24. a 25. června na Masarykově náměstí v Pardubicích. Návštěvou kavárny přispějete do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Světluška u autobusu nabízí měření zraku zdarma.

„Autobusová Kavárna POTMĚ je na cestě vždy od jara do podzimu už od roku 2012. Nyní se však dostala do Pardubic. Doufáme, že nám příznivci Světlušky z Pardubicka to dlouhé čekání odpustí a přijdou si vychutnat absolutní tmu,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který za projektem Kavárna POTMĚ stojí.

Rozsviťte tmu se Světluškou
Za nevšední zážitek a nápoj zaplatíte v Kavárně POTMĚ 140 Kč. Na památku vám zůstane hrneček s logem Světlušky a svinovací metr, který symbolizuje expedici prakticky nevidomého horolezce Jana Říhy na himálajskou osmitisícovku Cho Oyu. Výtěžek z prodeje rozděluje Světluška, tak aby pomáhal nevidomým a lidem s těžkým zrakovým handicapem vést samostatnější a pestřejší život.

Kavárna POTMĚ v Pardubicích
Autobusová Kavárna POTMĚ parkuje na Masarykově náměstí 24. a 25. června. Otevírací doba je od 10.00 – 20.00 hodin, s přestávkou mezi 13.00 – 14.00 hodinou. Ve stanu vedle Kavárny POTMĚ je po celou otevírací dobu možnost nechat si zdarma změřit zrak na profesionálním optometrickém přístroji.
Více informací ne www.svetluska.net.


Kontakt: Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net


Poděkování partnerům Kavárny POTMĚ:

Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Odborné měření zraku zdarma zajistila firma Hoya. Od červnových zastávek se mohou návštěvníci těšit na hrnky z porcelánu od české firmy G.Benedikt. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky a také Nadaci Vodafone, která je partnerem pro technologie. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 13 lety založil a je jeho velkou oporou.