Kavárně POTMĚ zbývají na jízdním řádu ještě 4 zastávky

Kavárnu POTMĚ letos čekají ještě 4 zastávky

Zatemnělý autobus, ve kterém nevidomí kavárníci připravují tu nejčernější kávu, letos ještě navštíví Písek, Plzeň, Jičín a Prahu.

Hosté v nevšední kavárně dostávají letos mimo lahodných nápojů a hrnečku na památku i svinovací metr, který symbolizuje výpravu prakticky nevidomého horolezce Jana Říhy na osmitisícovku Cho Oyu.

Zbývající zastávky na tour Kavárny POTMĚ na cestě 2015:

14.–16.8. Písek, Fügnerovo náměstí
28.–30. 8. Plzeň, náměstí Republiky
11.–13.9. Jičín, Valdštejnovo náměstí
3.10. Praha, Radlická před ČSOB

Tým Kavárny POTMĚ je v roce 2015 sestaven z nových i léty prověřených kavárníků. Mezi druhé zmiňované patří nevidomý programátor Jan Hegr, který je s kavárnou spojen už od roku 2007. „Zprvu jsem zastával pouze post průvodce - trochu i z obavy, že bych coby číšník brzy nabízel ovocnou kávu a heřmánkový džus, ale časem si situace vyžádala kavárníky univerzální. Budu-li tedy mít tu čest Vás obsluhovat, s radostí Vám donesu Condurango, to většinou nezvořu,“ láká do kavárny na medicinální víno Jan Hegr. Celý rozhovor s Honzou čtěte zde.

Pozvěte své kamarády a známé na návštěvu světa absolutní tmy i na Facebooku.Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net


Poděkování partnerům:

Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nealkoholické nápoje dodaly společnosti Coca Cola a Fontana. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Od červnových zastávek se mohou návštěvníci těšit na hrnky z porcelánu od české firmy G.Benedikt. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky a také Nadaci Vodafone, která je partnerem pro technologie. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 13 lety založil a je jeho velkou podporou.