Kavárna POTMĚ se v Praze blýskne v novém

c2f2aba572c974a5a9a41c3d6bcfc9db.png

Kavárna POTMĚ zakotví 3. června na náměstí Republiky, kde setrvá až do 20. června. Právě zde představí letos novinku – modulární kavárnu z dílny KOMA MODULAR s interiérem od IKEA, která kromě 24 míst nabídne poprvé i venkovní terasu a bohatý doprovodný program. Mobilní verze modulů navíc od příštího roku nahradí i současný zatemněný autobus. Ten letos vyjede do regionů naposledy. Pro hosty je v nové kavárně připravena řada překvapení, která probudí fantazii i smysly. 

V novém pojetí se promítne 13 let zkušeností

„Nechceme se našim hostům okoukat. Naopak, snažíme se jim přinášet i jiné než kavárenské zážitky,“ vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová, proč se letos v Praze tým Světlušky rozhodl postavit modulární verzi. Kavárna, kterou navrhla mladá designérka Adéla Bačová z KOMA MODULAR,stejně jako grafika od Grafického studia Českého rozhlasua interiér od IKEA bude překvapením. „Návštěvníky opět čeká absolutní tma, nicméně zrakově postižení kavárníci určitě ocení adaptaci prostoru, ve kterém jsme využili naše zkušenosti z předchozích třinácti let provozu. Pracujeme s různými typy povrchů, odhlučněním, vodicími liniemi nebo ergonomií baru,“ odhalila něco z nového konceptu Drastichová. „V Kávarně POTMĚ se propojují témata spravedlivého přístupu a rovných příležitosti, které jsou rovněž klíčové pro IKEA a jsou součástí našich hodnot,“ doplňuje ještě Roman Bojko, Sustainability Manager IKEA. Nejen interiér a exteriér zavoní novotou. Hosté si budou moci poprvé vyzkoušet například virtuální realitu, nebo hmatový, sluchový a čichový stůl, a maximálně tak zapojit ostatní smysly.

Kavárna POTMĚ 2019

Hrneček tradičně s sebou

V kavárně se mohou zákazníci těšit na profesionální péči obsluhy, která se tmy nebojí a s radostí představí kousek svého každodenního světa. Hned při příchodu budou návštěvníci přivítáni a vybaveni potřebnými instrukcemi. To aby byl zážitek maximální. Poté se jich ujmou průvodci, kteří je zavedou ke stolu a předají do péče číšníka. Ten pro ně bude v kavárně obsluhou, kotvou ve tmě i zdrojem zajímavostí, na které se budou chtít zeptat. Barman připraví teplé nebo studené nápoje a nově i sladké či slané zdravé občerstvení. Poradí, jak pomocí pomyslných hodinových ručiček najít hrníček na stole nebo jak využít sluch k orientaci v kavárenském prostředí. Originální hrneček si hosté odnesou jako památku na zážitek. „Kavárna vás letos pozve i na divadelní představení, k poslechu hudby či posezení ve společnosti známých osobností. Zveme mladší hosty i seniory, školní skupiny nebo firemní kolektivy,“ dodává ještě Drastichová a připomíná vůbec hlavní poslání Kavárny POTMĚ: zůstat nejvýraznější aktivitou Světluškyv rámci osvěty a zaměstnávání lidí se zrakovým postižením.

JAK BUDE V PRAZE OTEVŘENO?

3. 6. v čase 13-21, ve 12:00 slavnostní zahájení s doprovodným programem

4. 6. – 20. 6. v časech od 10-21 (pauza cca 15.30-16.00)

20. 6. v čase od 10-15

Za vstup, který zahrnuje jeden nápoj dle výběru včetně hrníčku, zaplatíte: 

dospělý 180 Kč, dítě do 15 let a ZTP 100 Kč, rodinné vstupné 2+2 500 Kč

V JAKÝCH DALŠÍCH MĚSTECH NAŠI KAVÁRNU POTMĚ POTKÁTE? DOZVÍTE SE ZDE

Poděkování partnerům Světlušky:

Velké poděkování patří společnosti KOMA Modular, KOMA Rent a Arriva. Laskavé díky patří společnosti Herbadent, České televizi za mediální partnerství a Českému rozhlasu, který nadační fond před 18 lety založil. Děkujeme také společnostem, Illy, Coca-Cola, Fontana, GBenedikt, Staropramen, Ikea, Hotel Perla, Dachser, Palladium, MEC3, Kings Court hotel a Praze 1.