Černé dopravní prostředky, které pomáhají nevidomým, přijedou do Ostravy

Kavárna POTMĚ je v Ostravě

Autobusová zatemněná Kavárna POTMĚ a černé trojkolo Světlušky se potkají v Ostravě.Nevidomí kavárníci budou připravovat černočerné osvěžení u OC Nová Karolina od 14. až do 16. července, vždy od 11.00 – 20.00 hodin. Ve středu startuje od černého autobusu Kavárny POTMĚ ve 14.00 hodin cyklojízda Jedeme pro Světlušku.

Návštěvou Kavárny POTMĚ i účastí v pelotonu s trojkolem Světlušky mají příznivci sbírkového projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu možnost podpořit nevidomé a osoby s těžkým zrakovým handicapem.
U Kavárny POTMĚ si mohou zájemci z řad veřejnosti navíc nechat změřit zdarma zrak.

Opřete se pro Světlušku 15. července do pedálů

Jedeme pro Světlušku

Celorepubliková letní cyklojízda s názvem Jedeme pro Světlušku chce pomoci nevidomým cyklistům, kteří dokáží vnímat krásu krajiny i beze zraku. Za účast na cyklovýletech s trojkolem Světlušky se neplatí. Pokud si ale zakoupíte za minimálně 20 Kč žlutý odznak se Světluškou na kole, přispějete na nákup tandemových kol pro sportovce se zrakovým handicapem. Ve středu 15. července vyrazí cyklisté na vyjížďku od Kavárny POTMĚ u OC Karolina ve 14.00 hodin. Ve čtvrtek se vyšvihne do sedla trojkola i zpěvák Xindl X, který absolvuje úsek Těrlicko - Ostrava.
Více informací na www.jedemeprosvetlusku.cz.


Připijte si se Světluškou na zdraví a relaxujte potmě

Kavárna POTMĚ nabídne v Ostravě osvěžující tmu a s láskou připravené nápoje

Načerpejte energii v absolutní tmě Kavárny POTMĚ. Za nápoj a nevšední zážitek zaplatíte 140 Kč. Na památku vám zůstane hrneček s logem Světlušky a svinovací metr, který symbolizuje expedici prakticky nevidomého horolezce Jana Říhy na himálajskou osmitisícovku Cho Oyu. Světluška rozdělí výtěžek z provozu Kavárny POTMĚ tak, aby pomohl vést nevidomým a lidem s těžkým postižením zraku samostatnější a pestřejší život.
Více informací ne www.svetluska.net.

Světluška v Ostravě

  • Autobusová Kavárna POTMĚ parkuje před OC Nová Karolina od 14.16. července. Otevírací doba je od 11.00 – 20.00 hodin s přestávkou mezi 13.00 – 14.00 hodinou.
  • Ve stanu vedle Kavárny POTMĚ je po celou otevírací dobu možnost nechat si zdarma změřit zrak na profesionálním optometrickém přístroji.
  • Ve středu 15. července ve 14.00 vyráží od Kavárny POTMĚ cyklojízda v čele se světluščím trojkolem       

Kontakt: Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net


Poděkování partnerům Kavárny POTMĚ:
Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Odborné měření zraku zdarma zajistila firma Hoya. Hrnky z porcelánu věnovala česká firma G.Benedikt. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky a také Nadaci Vodafone, která je partnerem pro technologie. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 13 lety založil a je jeho velkou oporou.