2019 byl pro nás plný rekordů a změn

Světluščí rok 2019

I letos vám patří ohromné díky za to, že vás baví s námi chodit běhat, pít kávu a kupovat sbírkové i vánoční předměty. Díky vám se letos podařilo trhat další rekordy!

Vysokou laťku nasadily už jarní Noční běhy pro Světlušku, kdy se na startovném povedlo vybrat 3,6 milionu korun, tedy o 800 tisíc víc než rok předchozí. A protože počet běžců každoročně sílí, budeme příští rok poprvé vybíhat i v Ostravě. Těšíte se?

Že si kromě sportu dáte rádi i kafe, zmrzku nebo pivo, jste nám dokázali i v létě, a sice návštěvou našeho zatemněného autobusu i pevné Kavárny, kterou jsme letos oblékli do nového kabátu a která od roku 2020 nahradí i legendární autobus. V Kavárně POTMĚ se letos vypilo 8 818 nápojů, navštívilo ji 6 621 hostů a celková tržba činila 1 268 003 Kč.

Pořídili jste si naše nové světluščí ponožky, hrací karty, nebo naši věrnou stálici v podobě zubního kartáčku? Děkujeme, že jste se nechali na ulici zastavit našimi světluščími dobrovolníky a pomohli nám do kasiček vybrat 4 839 053 korun.

Poděkování patří i za peníze, které jste nám poslali od televizních obrazovek během letošního magického koncertu Světlo pro Světlušku. Zaslanými DMS jste podpořili zrakově postižené částkou bezmála 1,8 milionu korun.

Doufáme, že těm z vás, kteří se za námi letos zastavili v rámci vánočního prodeje, se skleněné a křišťálové ozdoby pyšně blýskaly na krku i stromečku. Pro nás vaše vyparáděná domácnost a dekolty znamenaly dalších 239 863 korun, které pomohou nevidomým.

Celý tým Světlušek nesmírně děkuje a těšíme se na vás příští rok na některé z našich akcí!